שיקום אינטנסיבי

יחידת בוגרים

הקהילה שלנו מאפשרת שלוש שנים של השתנות ובניית יסודות חדשים לחיים. האנשים שמגיעים אלינו, מגיעים מתוך משבר נפשי, אשפוזים ומצבי חיים קשים אשר גרמו להם לאבד אמון באנשים ובתקווה לחיים בעלי ערך


יחידת מעבר

יחידת צעירים

קהילה שיקומית לצעירים בגילאים 18 – 24, היוזמה נפתחה בשנת 2016 לאחר זיהוי של חוסר מענה לאנשים צעירים בגילאים אלו לשיקום מקיף וכולל את כל תחומי החיים.


דיור מוגן

דיור מוגן

קהילת הדיור המוגן מורכבת ברובה מאנשים שסיימו 3 שנות שיקום בקהילה האינטנסיבית של חירם בהרדוף, ויצאו לשלב חדש ועצמאי בחייהם. בשלב זה של השיקום אנו שואפים לבניית גשר חדש ויציב אל חיים עצמאיים, קשרים חברתיים, עבודה ועוד.


תעסוקה

תעסוקה

מערך העבודה בחירם הוקם במטרה לתת מענה לצורך ההתפתחות התעסוקתית בתקופת השיקום, מתוך הכרה בחשיבותו של תחום זה כחלק בלתי נפרד מתהליך השיקום הכולל. הסדנאות ובתי המלאכה מתמקדים במספר רבדים, החל מהקניית הרגלי עבודה ופיתוח כוחות רצון ומחויבות, ועד להכשרה מקצועית ועבודה בשכר בבתי המלאכה.


אומנויות ופנאי

אומנויות ופנאי

מראשית חירם היוותה הפעילות האומנותית נדבך מרכזי בתהליך השיקום והריפוי של האדם, אשר משמש כצלע משלימה למערך התעסוקה והטיפול האישי. דרך המרחב האומנותי / פעילותי ניתן להתרפא גם ללא מילים, לחזק את הגוף ואת הנפש דרך הצבע, הצליל והמגע ולחבר כל אדם לעצמו ולעולם.