מי אנחנו

מי אנחנו

קיבוץ הרדוף נוסד בשנת 1982, כשהאנתרופוסופיה עומדת במרכז תפיסת העולם של חבריו. המקום הוקם על ידי חבורה של אנשים אידיאליסטיים בעלי חזון, שהאמינו באפשרות לבנות קהילה שתאפשר לכל אדם לממש את רצונו ויוזמתו בחיים. כך הוקמו במקום יוזמות חינוכיות, טיפוליות, חקלאיות, חברתיות רפואיות ושיקומיות, כולם על ידי חברי המקום.


עקרונות השיקום

עקרונות השיקום

חיי היומיום בחירם בנויים מארבעה תחומים עיקריים המיושמים בדגשים שונים לאורך שנות השיקום: חברה, עבודה, אומנות וליווי אישי. זאת בשילוב עם חיי קהילה שמבוססים על שיתוף ומפגשים כנים בין אדם לחברו. המרחב הקהילתי מאפשר לנו ללמוד להכיר את עצמינו ולפתח קשרים מתוך אמון בנו ובאנשים סביבנו.


חזון

חזון

קהילת חירם פועלת בתחום בריאות הנפש כמרכז שיקומי ייחודי, המתמחה בשיקום צעירים במשבר. חירם שואפת להיות מרכז מוביל בתחומו, פורץ דרך בגישתו המהווה מודל מוכר ומשפיע בתחום בריאות הנפש בארץ. מטרתנו היא מתן מענה ומרפא לאנשים המתמודדים עם משברים נפשיים שיצאו ממעגל החיים הנורמטיבי. באמצעות חיי קהילה המאפשרים שייכות, בטחון, מודעות עצמית והרגלי חיים – יכולים המתמודדים למצוא משמעות ותקווה חדשה, לחזור למעגל העבודה ולחיות חיים בכבוד. 


חבר ידידים

חבר ידידים

מטרות חבר ידידים: 1. נשיאה משותפת של החזון של חירם, לקידום אנשים עם משברים על רקע נפשי, לשילוב מקסימלי בחברה הנורמטיבית. 2. מגעים עם גורמי ממשל לפי הצורך: ביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד רווחה ועוד… 


פרויקטים

פרויקטים

פרויקטים מתוכננים של חירם: בניה למגורים, תעסוקה, שלוש חנויות, פיתוח הדיור המוגן, אגודת ידידים, הנושא הרפואי, חוברת על חירם, מחקר ויוזמות ברוח חירם.