שיקום תעסוקתי

למעלה משליש מחייו של אדם מושקע בעבודה, מחקרים מראים כי השתלבות ושמירה על עבודה הינן בעלות משמעות רבה אף יותר בעבור אנשים עם מוגבלויות, מאחר והן תורמות לשילובם בחברה, קידום עצמאותם, העלאת הערך העצמי שלהם ושיפור איכות חייהם.

תעסוקה כתהליך שיקומי

אחד מהיסודות החשובים עליהם נשען השיקום בחירם הוא תחום התעסוקה.

בחירם הוקם תחום תעסוקתי נרחב אשר מתחיל עם האדם בבניית הרגלי העבודה הבסיסיים ביותר ומגיע עד לעבודה בתנאים המדמים באופן מאוד מדויק את העבודה בשוק החופשי. 
בחירם מבינים שכדי ליצור שיקום תעסוקתי משמעותי, הכרחי שהעבודה תהיה משמעותית. אנו משיגים זאת על ידי תוצרת איכותית עם צורך אמיתי.

בתי מלאכה

שני בתי מלאכה, הגדול מבניהם ממוקם בקיבוץ הרדוף ומתמקד בעבודת קרמיקה על סוגיה השונים – אובניים, משטחים, יציקות, פורצלן ועוד. בית המלאכה הקטן ממוקם בטבעון והוא מתמקד במלאכת הדפסי נייר וטקסטיל וכן מלאכת התפירה. כל המוצרים המיוצרים בבתי המלאכה הם ברמת האיכות הגבוהה ביותר ונמכרים בחנויות “אלמה” שלנו בהרדוף ובטבעון.

מטבח

מטבח מוסדי ומאובזר אנשי חירם אמונים בכל יום על הכנת ארוחות ולאספקת מוצרים לארוחות ערב ובוקר ולשימוש אישי ל-100 עובדים חירם. ניסיון מקצועי בכל תחומי המטבח, בישול, קונדיטוריה, ניקיון, ניהול סחורה ועוד.

שדה מרפא - גן הבית

גן ירק אורגני של קיבוץ הרדוף בו אנשי חירם מהווים כוח עבודה משמעותי בכל סוגי העבודות ולאורך כל עונות השנה. יחד עם עובדי השדה אנשי חירם אחראים על כל שלבי העבודה, משלב השתילה, לקטיף, אריזה ושליחת הירקות והפירות למקומות השיווק השונים.

תחנת רוח

מרכז תרבות הממוקם בלב קרית טבעון, המפעיל בית קפה ומרכז הופעות המארח את מיטב האומנים בארץ. מתמודדי חירם הם אלו שמנהלים ועובדים במקום במגוון תפקידים: מלצרות, מטבח, הפקת אירועים, שיווק, סאונד, במה ועוד.